top of page

Şoklama Tüneli

İstenilen ebat ve kapasitelerde şoklama tünelleri, hızlı

soğutma odaları imalatlarımız dahilindedir.  Gıda saklama yöntemlerinden birisi olan dondurma işlemi, uzun süre saklanıp, pratik kullanım sağladığı için tercih edilmektedir.

 

Dondurulmuş Gıdaların Avantajları; Doğal halde

korunduklarından katkı maddesi içermezler. Gerekli koşullar sağlandığında uzun süre saklanabilmektedir. Yıkanmış, ayıklanmış ve pişirmeye hazır olduğundan hızlı olan yaşam koşullarında pratik kullanım sağlamaktadır. Dondurulmuş gıdalar geçmiş yıllarda tercih edilmese de günümüz şartlarında hemen hemen tüm ürünlerde tercih edilmektedir.

Dondurulmuş Gıda Sektöründe Soğuk Zincir Ne Demektir?

Dondurulmuş gıda maddelerinin karakteristik özelliklerinde

dondurulmalarından tüketim aşamasına kadar herhangi bir değişim olmasını önleyecek şekilde soğuk ortamlarda korunması işlemi soğuk zincir olarak tabir edilir.

Dondurulmuş gıda ürünlerinde hayati önem taşıyan soğuk zincir, gıdaların -36°C derecede dondurulup tüketime kadar olan süreçte -18°C derecede (bu dereceler ürün çeşidine göre değişebilmektedir) korunmasını sağlamaktadır.

Dondurulmuş besinler, kalitenin korunması amacıyla

dondurulma işleminin ardından paketlenerek fabrika deposunda muhafaza edilmektedir. Şoklanmış gıdaların muhafazasında dağıtıcı, perakendeci depoları ve süpermarket derin dondurucularındaki sıcaklığın -18°C derece olması zorunluluğu bulunmaktadır.

Referans Projeler

Beyza Piliç

Şoklama Tüneli

ADANA / TÜRKİYE

10 TON / 11 SAAT (4 ADET)

Al Nokbah Al Watania

Şoklama Tüneli

RİYAD / SUUDİ ARABİSTAN

2.5 TON / 11 SAAT (2 ADET)

Şahin Tavukçuluk

Şoklama Tüneli

ADANA / TÜRKİYE

10 TON / 11 SAAT (2 ADET)

Siyazen Tavuçuluk

Şoklama Tüneli

SİYAZEN / AZERBAYCAN

10 TON / 11 SAAT (1 ADET)

bottom of page